Aktuality

22. 01. 2018

Hledáme posily do týmu - Česká Třebová

Aktuálně hledáme posily do týmu v České Třebové:


1. Sociální pracovník (viz inzerát níže)

2. Úklidový pracovník - úklid kancelářských prostor, DPP.


Bližší informace na 730 518 511 nebo bigmore@rytmusvychod.cz.

 

22. 01. 2018

Pozvánka na únorové sebeobhájce

04. 01. 2018

Výsledek Mikulášské dražby

V pořadí již šestá benefiční internetová aukce se nesla ve znamení velké změny, a to změny jména na Mikulášskou dražbu. Co se však nezměnilo, je množství zajímavých položek, které jste mohli dražit. Od prohlídky mléčné farmy, přes poukazy na výtečné pokrmy až po sběratelské kousky od známých sportovců, jako jsou Václav Kadlec a Ondřej Moravec. Patronem dražby se opět stal náš olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý, který do aukce přispěl cennými dary v podobě dresu a přilby.

Do aukce se zapojilo 68 dárců, kteří věnovali 141 aukčních položek.

Výtěžek aukce, kteří činí krásných 54 349,- Kč, bude použit na úpravu a tisk knihy dobré praxe pro zaměstnavatele s názvem „Pracujeme“ a kurz první pomoci pro uživatele.

Tímto děkujeme všem dražitelům a dárcům, kteří se do aukce zapojili!

20. 12. 2017

PF 2018

Děkujeme všem okolo Rytmusu Východní Čechy za přízeň i spolupráci a přejeme vše dobré do roku 2018.

 

14. 12. 2017

Vánoční setkání v Rytmusu

I letos se prosincové setkání uživatelů, pracujících a sebeobhájců neslo ve znamení Vánoc. Celé setkání bylo provázeno vůní cukroví, chutí svařeného vína a vaječného likéru a debatou o blížících se Vánocích. Téměř každý účastník si pro sebe nebo své blízké vytvořil svícen z přírodních materiálů nebo papírového andílka. Na závěr společně vypustili do světa lampion štěstí popsaný přáními do příštího roku.

Fotky ze setkání si můžete prohlédnout zde.

 

06. 12. 2017

Jak dát první pomoc a ubránit se „šmejdům“? Naučíte se v Rytmusu.

Následující rok bude v Rytmusu Východní Čechy, o.p.s. ve znamení hned dvou kurzů: Kurz první pomoci (Chrudim) a Jak na šmejdy (Česká Třebová).

Frekventanti kurzu na Chrudimsku se naučí, jak reagovat v situacích, kdy najdou člověka vážně zraněného, nebo dokonce bez známek života. Součástí kurzu bude i praktický nácvik přivolání záchranné služby či provádění resuscitace. Kurz je bezplatný. Zájemci se znevýhodněním se mohou hlásit u Nikoly Hájkové: hajkova@rytmusvychod.cz, 730 891 326.

V České Třebové potom bude možnost dozvědět se velmi podrobně o nekalých praktikách „šmejdů“ na telefonu, v televizi, na ulici a jinde okolo nás. Tři z deseti setkání navíc budou probíhat formou výcviku komunikačních dovedností – tato setkání povede známá psycholožka PhDr. Romana Mazalová, Ph.D., která se problematice nekalých praktik prodejců věnuje již mnoho let, přičemž je spoluautorkou známého dokumentárního filmu Šmejdi (režie Silvie Dymáková). I tento kurz je určen pro osoby se znevýhodněním a je bezplatný. Přihlásit se lze u Petry Snohové: snohova@rytmusvychod.cz, 730 518 510. Kurz Jak na šmejdy bude realizován díky prostředkům získaným v rámci Burzy Filantropie 2017 v Ústí nad Orlicí, donátorem je město Ústí nad Orlicí (jménem Jiřího Preclíka).

psycholožka Romana Mazalová

03. 12. 2017

Mikulášská dražba v OIK TV

OIK TV natočila pozvánku na Mikulášskou dražbu 2017.

Tímto redakci děkujeme! oik.cz

Potřebujete více informací?

Jsme na telefonu 469 621 599, 777 222 139
nebo pište na chrudim@rytmusvychod.cz

Nahoru Zpět